Вибираємо інфрачервоний обігрівач: що потрібно врахувати?

Навіть коли на вулиці прохолодно, бажання провести час на свіжому повітрі в колі друзів нікуди не пропадає. Знайома ситуація? Невідповідна погода не привід відмовляти собі в задоволенні. Влаштувати пікнік в альтанці або на відкритій веранді можна навіть пізньої осені, якщо у вас є інфрачервоний обігрівач.

Такі опалювальні прилади - ідеальне рішення для відкритих майданчиків, лоджій, терас в котеджах і заміських будинках. З їх допомогою можна створити комфортні температурні умови там, де реалізувати інші типи опалення складно або економічно невигідно.

Інфрачервоні опалювальні прилади можна використовувати як джерело основного, додаткового тепла. Часто їх застосовують там, де потрібен зональний або навіть точковий обігрів:

  • на відкритих майданчиках літніх кафе, ресторанів
  • в альтанках на базах відпочинку
  • на задньому дворі в зоні барбекю

Що собою являє інфрачервоний обігрівач?

Інфрачервоними називають опалювальні прилади, які випромінюють довгохвильові теплові промені. Від них такий же ефект, як і від Сонця. Напевно, ви помічали: взимку при мінусовій температурі можна поніжитися під сонячними променями.

ІЧ-прилади випромінюють електромагнітні хвилі, які по своє природі схожі з видимим світлом. Випромінювання знаходиться в діапазоні між червоним світлом і короткохвильовим радіовипромінюванням.

Повітря для ІЧ-променів не є перешкодою, тому теплова енергія не розсіюється. Все тепло практично безперешкодно досягає «прямого призначення»: підлоги, стін, людей, будь-яких поверхонь. Після чого нагріті тіла м'яко віддають тепло навколишньому простору. При цьому відсутня проблема, яка характерна для конвекції. Тепле повітря не скупчується поблизу статі.

Різновиди інфрачервоних обігрівачів

ІЧ опалювальні прилади можуть працювати на різних типах енергії. За цим критерієм пристрої діляться на електричні та газові.

Перші працюють від мережі. Для підключення остаточно увіткнути вилку в розетку. Електричні моделі характеризуються:

  • високою продуктивністю
  • миттєвим нагріванням
  • безшумною роботою
  • безпекою
  • простотою управління

Електроприлади відрізняються споживаної потужністю, радіусом опалення, рівнем пило- та вологозахищеністю, габаритами, дизайном.

Джерелом енергії для газового інфрачервоного обігрівача служить газ, який подається з балона в пальник. Теплова енергія, яка виділяється в результаті згоряння газу, поглинається ізорефлектрором і випромінюється у вигляді електромагнітних теплових хвиль в навколишній простір. Такі прилади можуть відрізнятися:

  • формою
  • потужностними параметрами
  • площею обігріву

У газових інфрачервоних обігрівачів передбачена можливість регулювати подачу газу, що дозволяє вибрати зручний режим опалення та економного витрати.

Залежно від типу монтажу прилади діляться на стаціонарні і переносні. Перші встановлюються в певному місці на постійній основі. Використовувати їх для обігріву інших приміщень або зон не вийде. Переносні різновиди працюють там, де їх поставлять.

Установка обігрівача

За способом розміщення опалювальні прилади діляться на:

Підлогові

Підлогові різновиди - одні з найпопулярніших.

Вони зручні у використанні.

Прилади легко переміщати по території для створення комфортної обстановки в потрібному місці.

Настільні

Підходять для установки в приміщенні, працюють від розетки.

Обігрівають площа до 10-15 кв. м.

Мають стильний дизайн.

Популярні в кафе, ресторанах, але можуть встановлюватися і в домашніх умовах.

Стельові

Такі пристрої ідеально підходять для приміщень з високими стелями. Прилад розміщують на висоті від 2 м до 4 м, що дозволяє охопити максимальну площу обігріву. Установки можна використовувати в приватних і заміських будинках, в холах готелів, готелів, в фойє ресторанів.

Настінні

Настінні моделі призначені для установки на вертикальних поверхнях у житлових і комерційних приміщеннях.

Створюють комфортні мікрокліматичні умови для постійного перебування людини в зоні опалення.

Дуже важливо правильно підібрати прилад в залежності від місця використання. У закритих приміщеннях використовуються тільки довгохвильові установки (інша назва - темні), які характеризуються безпечної температурою нагрівальних елементів.

Середньохвильові (сірі) аналоги можуть використовуватися у великих приміщеннях, у яких висота стелі перевищує 3 м. Короткохвильові (білі або світлі) мають максимальну температуру нагрівання. Призначені для відкритих майданчиків, виробничих приміщень з великою площею.

Як вибрати електричний ІЧ-обігрівач?

Вибираючи електричний прилад, який працює за принципом інфрачервоного випромінювання, потрібно враховувати наступні критерії:

  • тип простору (відкритий майданчик, офіс, склад, гараж)
  • вид обігріву (основний, зональний, додатковий, локальний)
  • висоту стелі (якщо мова йде про критому приміщенні)
  • тип монтажу.

При розрахунку потужності можна користуватися наступною формулою: 1 кВт витрачається приблизно на 10 м² для постійного обігріву в закритому приміщенні. У разі додаткового джерела тепла на кожні 10 м² потрібно близько 0,5 кВт.

Якщо теплоізоляційні властивості приміщення залишають бажати кращого, то при розрахунку потужності потрібно це враховувати: знадобиться 1,5 кВт на 10 квадратних метрів.

Для обігріву відкритих майданчиків, терас і альтанок потрібен прилад, потужність якого підбирається з розрахунку 2-2,5 кВт на 10 квадратних метрів.

Електричні інфрачервоні обігрівачі можуть комплектуватися різними видами ламп. Моделі з галогеновими джерелами випромінювання (температура нагріву становить 2200 ° С) і обігрівачі з трубчастими Тенамі (температура поверхні досягає 750 ° С) призначені для створення інтенсивного теплового потоку спрямованої дії. Вони підходять для відкритих майданчиків, веранд, лоджій.

Обігрівачі панельного типу (температура поверхні 90-400 ° С) призначені для застосування в побутових і офісних приміщеннях.

Як вибрати газовий ІЧ-обігрівач?

В першу чергу потрібно визначитися з потужністю. Для розрахунків підійде та ж формула, що і у випадку з електричними моделями. При цьому «з запасом» брати прилад не варто: чим вище потужність, тим дорожче обійдеться обігрівач. Якщо плануєте опалювати майданчик площею понад 80 м², краще взяти кілька приладів і розподілити їх по території, щоб домогтися рівномірного прогріву.

При згорянні газу теплове випромінювання накопичується в середині рефлектора і відбивається вниз. Діаметр розсіювання становить 4,5-10 м.

Важливо звернути увагу на:

  • Чи є у приладу система аварійного відключення подачі газу. При випадковому падінні пристрою воно повинно автоматично відключитися.
  • Днище. Чим ширше нижня частина конструкції, тим стійкіше прилад. Це має значення, якщо плануєте застосовувати обладнання при поривах вітру.
  • Дизайн. Більшість газових моделей за зовнішнім виглядом схожий на грибок або торшер. Є прилади, що нагадують ліхтарний стовп.
  • Ємність газового балона. Оптимальний варіант - 24,5-26 л. Такого обсягу достатньо для активного використання обігрівача протягом тижня. Витрата газу становить 218-1019 г / година залежно від моделі. Переносити, заправляти, перевозити такий балон теж зручно.

Запуск газового обігрівача здійснюється натисканням кнопки:  є вбудований п'єзоелемент.

Якщо порівнювати газові моделі з електричними, то перші більш економічні, другі - ефективніше.

Залишилися питання? Задайте їх фахівцям інтернет-магазину GRILLCLUB. Вам допоможуть розібратися з технічними особливостями обраної моделі, підкажуть, як зробити правильний вибір.

Дата публікації: 13 листопаді 2020

ТОВАРИ З СТАТТІ