Вибираючи для дачі або присадибної ділянки газовий гриль, у наших клієнтів виникає питання відносного безпечного використання горючої речовини. Сучасними ємностями для зберігання горючих сумішей є вибухобезпечні балони з полімерно-композитних матеріалів. На сьогоднішній день це самий зручний і безпечний варіант.

Їх все частіше вибирають споживачі для вирішення різних питань, пов'язаних з необхідністю доставки газоподібного палива. В основу балонів входить полімер, який сьогодні не поступається металу, як в побуті, так і в виробничих умовах. Сталеві аналоги поступово відходять, так як більш небезпечні і непрактичні в умовах експлуатації. Тому фахівці радять змінити їх на високоякісні безпечні ємності з композиту.

Конструктивні особливості

Композитні балони мають багатошарову структуру. Виготовлені процесом намотування скловолоконних ниток з просоченням епоксидної смоли і подальшим термічним застигання. Ємність укладена в пластиковий зовнішній кожух. В результаті газ, що зберігається всередині, зберігає свою чистоту і повністю безпечний для користувача. Важить така ємність приблизно 6,6кг в порожньому стані. Це навіть на 40% менше в порівнянні зі сталевими виробами, які без газу важать близько 10,5-12кг, а з газом - більш 20кг.

Композитні балони не є вибухонебезпечними. Навіть в разі, якщо виріб потрапить в палаюче приміщення, смола буде горіти лише кілька хвилин, а кожух з пластику просто розплавиться. Що станеться з газом? Він просто буде поступово виходити назовні через отримані в результаті плавлення корпусу отвори і повільно згорить.

Призначення і застосування композитного газового балона

Використання таких виробів з композиту різноманітно. Це газопостачання, опалення приміщень, туризм, кулінарія, промисловість та інше. Крім перерахованого, їх застосування можливе при будівельних і ремонтних процесах, а також при обігріві веранди або тераси заміського будинку, приготування ароматної їжі на барбекю під час риболовлі або на пікніку. Такий виріб сумісний з будь-якими різновидами газових котлів, плит, барбекю. Зберігати його в будинку нескладно, навіть якщо кілька штук не займуть багато простору: ємності укладаються один на одного штабелями, не захаращуючи площа.

Скільки поміщається газу?

Зберігання та використання пропан-бутану для різних цілей спрощується і стає можливим завдяки балонів з певною місткістю.

Обсяг газу в залежності від літражу балона - 12,5 л, 18,2 л, 24,5 л, 26,2 л і 33,5 л. Заправляються вони не більше, ніж на 80% від обсягу самого балона.

Головні переваги композиту

Ультралегкі композитної-полімерні газові балони мають ряд переваг, а саме:

  • Заправляється чистішим пропан-бутаном, який нешкідливий для здоров'я користувачів.
  • Невелика вага у поєднанні з практичними ручками гарантує комфортне транспортування.
  • Ємність прозора і дозволяє споживачу стежити за рівнем запасу пального, щоб не залишитися без нього в найпотрібніший момент.
  • Внутрішній корпус - монолітний, без зварювальних швів
  • Стійкість до перепадів температури - газ не нагрівається, тому що матеріали виготовлення не є теплопровідних.
  • Завдяки тому, що внутрішній корпус виготовлений з вуглецевого волокна матеріалу, не виникає проблем з корозією.
  • Стійкість до ударів і тертя, які можуть виникнути під час використання, транспортування, заправки та зберігання.
  • Завдяки наявності швидкоз'ємного редуктора підключення балона до газових установок відбувається швидко, і не вимагає використання будь-яких інструментів.
  • Балони можна заправляти повторно.
  • Матеріал, з якого виконані, є екологічно чистим, придатним для вторинної переробки.
  • Міцний пластиковий кожух не вимагає перефарбовування і легко чиститься.
  • Термін служби композитної ємності складає 10 років.

Параметри вибору

Щоб вибрати з десятка моделей ту, яка підійде саме вам, досить порівняти їх технічні характеристики і дизайн. На що ж першочергово звертати увагу?

  • Віддавайте перевагу продукції тільки перевірених дистриб'юторів, які гарантують поставку чистого, високоякісного газу, і безпечних герметичних балонів, перевірених на кожному етапі процесу створення і наповнення. Вибирайте тільки сертифіковані балони.
  • Враховуйте маркування. Вона повинна складатися з чотирьох рядків. Перша містить інформацію про виробника, друга - дата виготовлення і рекомендована для перевірки, третя - робочий тиск, четверта - обсяг газу і маса без клапана і кришки.
  • Уникайте ємностей, які явно пошкоджені або вживані (отже, неперевірені).

Про безпеку застосування

Один з найпопулярніших питань щодо композитних балонів: «Чи можуть вони вибухати від іскри або з інших причин?». Ні, потрапляння іскри не призведе до вибуху. Підвищений тиск всередині також не викличе вибуху. Критичним вважається тиск 35 атмосфер. Але і при його досягнення не відбудеться нічого страшного, так як на вентилі встановлений запобіжний клапан. При надлишку тиску він відкриється і випустить надлишок газу.

Щоб бути впевненим у надійності вироби, рекомендується періодична перевірка його цілісності. Правильна експлуатація продовжить термін їх служби. Для перевірки герметичності можна звернутися до постачальника газу або скористатися газовим тестером.

Композитні газові балони - актуальна альтернатива традиційним сталевим

Захистіть себе і своїх близьких, поміняйте звичайні газові балони на полімерно-композитні. Надійні невзривающіеся ємності для газу відомих брендів HEXAGON RAGASCO и HPC RESEARCH можна купити в інтернет-магазині GRILLCLUB.

Представлені композитні балони є кращими як для використання в побутових умовах, так і для експлуатації в промисловій сфері за рахунок безпеки, довговічності і зручності в зверненні.

Дата публікації: 12 листопаді 2020

ТОВАРИ З СТАТТІ