Чудовий аромат, красивий малюнок решітки на м'ясі, рум'яна скоринка - це соковитий і апетитний стейк! Приготувати відмінний стейк вдома на грилі досить просто!

Розкриваємо секрети

10 правил ідеального стейка:

 1. Щоб зберегти соковитість, стейк повинен мати певну товщину. Купуйте стейки товщиною як мінімум 2-3 сантиметри.
 2. Важлива мармуровість (прожилки жиру по всьому шматку м'яса). Чим більше мармуровості, тим більше смаку і більш соковитий стейк.
 3. Дайте стейкам постояти при кімнатній температурі 20-30 хвилин перед приготуванням на грилі - тоді серцевина готуватиметься швидше, і стейки залишаться соковитими.
 4. Приберіть зайву вологу з м'яса за допомогою паперового рушника.
 5. Солити і приправляти перцем потрібно не раніше, ніж за 15 хвилин до викладання на решітку.
 6. Підготуйте гриль для роботи в режимі прямого смаження до температури 230-290 ° С.
 7. Обсмажуйте стейк по 1 хвилині на сантиметр товщини з кожного боку (якщо товщина стейка 3 см, то по 3 хвилини з кожного боку). Так ви отримаєте стейк прожарювання medium rare.
 8. Якщо ваші стейки товщі 2 см, то після того, як ви добре обсмажите обидві сторони на прямому сильному жарі, пересуньте стейки в зону непрямого смаження і завершите їх приготування там. 
 9. Найважливіший момент в приготуванні стейка - зняти його з решітки до того, як м'ясо втратить дуже багато вологи. Як правило, всього за 1-2 хвилини ступінь прожарювання змінюється з medium rare на medium, або з medium на medium well.
 10. Зніміть стейк з гриля і дайте йому «відпочити» 1/3 від часу, який він провів на грилі. Під час «відпочинку» стейки доходять до потрібного ступеня готовності. В цей час внутрішні соки м'яса розподіляються рівномірно по всьому шматку і не витікають при розрізанні, зберігаючи соковитість. Знову приправте його сіллю і перцем за смаком, а потім подавайте до столу.

ВИДИ ПРОЖАРЮВАННЯ М'ЯСА

Розрізняють 5 класичних ступенів підсмажування, з яких найбільш поширеними є Medium Rare, Medium і Medium Well. Вони відрізняються тим, до якої температури доводиться м'ясо в серцевині шматка.
Важливо розуміти, що більш жирні стейки прийнято готувати довше, а пісні рекомендується «недосмажувати», товщина м'яса 3-4 см.
З досвідом ви навчитеся визначати прожарювання «на око» і за відчуттями, але спочатку пропонуємо скористатися нашими підказками:

 • Rare (з кров'ю) - м'ясо всередині червоне, можливо навіть холодне, при цьому зовні воно буде гарячим, сік червоний. Готуємо такий стейк всього по 1-2 хвилини з кожного боку, залишаємо «відпочивати» на 9 хвилин! Температура всередині стейка повинна бути 52 ° C.
 • Medium Rare (слабка) - м'ясо червоне всередині, з великою кількістю крові, зовні воно сіро-коричневе, серцевина стейка при цьому тепла, сік яскраво-рожевий. Готуємо 2-3 хвилини на кожній стороні і час «відпочинку» близько 8 хвилин! Температура всередині 57 ° C.
 • Medium (середня) - м'ясо містить менше крові і соків на зрізі, але в серцевині стейка воно все ще яскраво-червоне, зовні - сіро-коричневе, сік світло-рожевий. Готуємо стейк 3-4 хвилини на кожній стороні, і потім «відпочинок» близько 7 хвилин! Температура всередині стейка повинна бути 63 ° C.
 • Medium Well (хороша) - м'ясо на зрізі вже повністю рожеве, з кров'ю всередині, сік прозорий. Готуємо 4-5 хвилин на кожній стороні, а час відпочинку 6 хвилин! Температура всередині 66 ° C.
 • Well Done (повна готовність) - м'ясо сіро-коричневе по всій товщині, без соку. Час готування - 6-7 хвилин на кожній стороні, час відпочинку - 4 хвилини. Температура всередині стейка повинна бути 71 ° C. Ресторани всіляко відмовляють гостей від такого прожарювання, воно пересушує м'ясо. Такі стейки втрачають всю свою смакову привабливість.

Готуйте із задоволенням!
 

Дата публікації: 17 лютого 2020